Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Działalność naukowa
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   

HR Excellence

Staramy się o logo HR Excellence in Research
Certyfikat ten nadawany jest europejskim instytucjom naukowym, których wewnętrzna polityka kadrowa i procedury rekrutacji są zgodne z zasadami określonymi w „Europejskiej Karcie Naukowca” i „Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
Instytucje wyróżnione znakiem „HR Excellence in Research” są przez Komisję Europejską promowane jako zapewniające naukowcom najlepsze warunki pracy i rozwoju.
Więcej informacji na stronie http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/rights/europeanCharter

Kalendarium działań dotyczący uzyskania logo HR
03/2016 - powołanie Komisji do spraw Karty i Kodu, w składzie: dr hab. inż. D. Pijanowska, prof. A. Chwojnowski, mgr E. Zachara, dr inż. M. Antosiak-Iwańska. Zadaniem komisji było przygotowanie ankiety w zakresie zasad i praktyk zapisanych w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz analiza jej wyników w kontekście „znaczenie dla respondenta” i „implementacja w IBIB PAN”.
04/2016 - przeprowadzenie ankiety wśród Pracowników Instytutu
05/2016 - analiza i omówienie wyników ankiety przez Komisję wraz z Dyrekcją Instytutu, a następnie przygotowanie raportu wynikającego z analizy ankiety oraz przygotowanie planu działania do poprawy zasad Karty i Kodu.
08/2016 – podpisanie przez Dyrektora IBIB PAN, prof. Adama Lieberta, listu poparcia dla Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.
09/2016 - przesłanie raportu do Komisji Europejskiej, opublikowanie Deklaracji oraz Planu naprawczego.

Dokumenty:

Instytucje posiadające logo HR Excellence są systematycznie oceniane w zakresie utrzymania standardów przyjętych przez Komisję Europejską

 Instytut został nagrodzony prestiżowym znakiem jakości Logo HR Excellence in Research

 HR logo

Dokumenty:

Instytucje posiadające logo HR Excellence są systematycznie oceniane w zakresie utrzymania standardów przyjętych przez Komisję Europejską

Więcej informacji na stronie http://ec.europa.eu/euraxess/index.cfm/rights/europeanCharter

 

 PLAN RÓWNOŚCI PŁCI

Plan Równości Płci określa zestaw działań, których celem jest promowanie równości płci poprzez zmiany instytucjonalne i kulturowe w organizacjach, zajmujących się badaniami i innowacjami. W nazewnictwie przyjętym przez Unię Europejską na określenie takich planów stosowany jest skrót GEP (Gender Equality Plan).

Plan Równości Płci Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN zawiera diagnozę obecnego stanu oraz planowane działania w zakresie wspierania równości płci.

 Plan Równości Płci IBIB PAN obejmuje lata 2022-2025. Dokument został opracowany przez zespół pracowników IBIB PAN  oraz zaakceptowany przez Dyrekcję Instytutu. Postęp w realizacji celów będzie monitorowany przez wyznaczone do tego jednostki oraz osoby zgodnie z tabelą zestawiającą działania związane z wdrożeniem Planu Równości Płci w IBIB PAN.

 

 Plan Równości Płci w IBIB PAN na lata 2022-2025

Zestawienie działań związanych z wdrożeniem Planu Równości Płci w IBIB PAN

 

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->