Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Aktualności
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   

Dr hab. Piotr Ładyżyński, prof. IBIB PAN, przewodniczący Industry Working Group (IWG) IFMBE, wziął udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Szkoły Letniej nt “Emerging Technologies to Support Healthcare and Independent Living 2019” pt. „Wyzwania stojące przed ekosystemem cyfrowym w ochronie zdrowia osób starszych” na Uniwersytecie Pontificia Javeriana, Bogota, Kolumbia, w dniach 25-29 czerwca 2019 r.

bogota www

Tematyka Szkoły Letniej miała na celu wspieranie działań proinnowacyjnych studentów i inżynierów biomedycznych młodego pokolenia, identyfikację i promocję najlepszych modeli transferu technologii i komercjalizacji w obszarze inżynierii biomedycznych oraz edukację młodego pokolenia inżynierów/studentów biomedycznych, w zakresie transferu wiedzy „od pomysłu do produktu”.

Prof. P. Ładyżyński przeprowadził warsztaty poświęcone strategiom marketingowym w promocji i sprzedaży wyrobów i usług medycznych, wygłosił wykład pt. „Diabetes Digital Ecosystem including VoiceDiab System” oraz był współorganizatorem i przewodniczącym jury Hackathonu zorganizowanego dla uczestników szkoły wspólnie z firmą IBM Kolumbia.

W Szkole Letniej wzięło udział ponad 30 studentów inżynierii biomedycznej z krajów Ameryki Łacińskiej, którzy wysłuchali wykładów dotyczących: problemów związanych z wyzwaniami w dobie rewolucji cyfrowej, wyzwań sztucznej inteligencji, znaczenia telemedycyny w ekosystemie cyfrowym oraz uczestniczyli w warsztatach poświęconych wprowadzaniu technik inteligencji obliczeniowej i sztucznej inteligencji w obszarze Big Data i interaktywnych panelach dyskusyjnych przeprowadzonych przez przedstawicieli przemysłu Panele dotyczyły wyzwań sektora technologii medycznych i prezentacji przykładów współpracy środowiska akademickiego z przemysłem.

 

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->