Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Praca i Staże
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   
INSTYTUCJA Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN
ZAKŁAD Zakład IV Modelowania i Wspomagania Funkcji Narządów Wewnętrznych
PRACOWNIA Pracownia Wspomagania Diagnostyki i Terapii Układu Krążeniowo-Oddechowego
MIASTO Warszawa
STANOWISKO  Stypendysta/tka (pełen etat).
Stypendium w wysokości 5000 zł miesięcznie przez okres 17 miesięcy, Przewidywany czas rozpoczęcia pracy: kwiecień/maj 2023r w ramach projektu: NCN nr 2021/43/D/ST7/019121 pt „Ocena efektywności działania systemu do niezależnej wentylacji płuc wraz z respiratorem pracującym w trybach kontrolowanego ciśnienia”
DYSCYPLINA NAUKOWA inżynieria biomedyczna, elektronika, informatyka, fizyka,
DATA OGŁOSZENIA 24 marca 2023 r
TERMIN SKŁADANIA OFERT 14 kwietnia 2023 r
SŁOWA KLUCZOWE symulacje i modelowanie, mechaniczna wentylacja płuc, układ oddechowy, niezależna wentylacja płuc, wentylacja współdzielona, Ventil

 

Opis projektu:

Niezależna wentylacja płuc to technika polegająca na oddzielnej wentylacji każdego z płuc pacjenta. Jest powszechnie stosowana u pacjentów z niewydolnością oddechową w asymetrycznej patologii płuc lub u pacjentów poddawanych operacjom torakochirurgicznym. W klasycznym podejściu w technice tej wykorzystywane są dwa respiratory dla jednego pacjenta, pierwszy do wentylowania lewego płuca, a drugi do prawego płuca. Wentylacja współdzielona natomiast to procedura jednoczesnego mechanicznego wentylowania wielu pacjentów podłączonych równolegle do jednego respiratora. Była ona przedmiotem szerokich dyskusji podczas pierwszej fazy pandemii wirusa SARS-Cov-2 i problemu z niedoborem respiratorów. Celem projektu jest ocena skuteczności współpracy urządzenia/dzielnika do niezależnej wentylacji płuc (Ventil) z respiratorem ustawionym w trybach kontrolowanego ciśnienia w niezależnej wentylacji płuc oraz zbadanie zaburzeń ciśnienia w układzie składającym się z respiratora, Ventila i dwóch sztucznych pacjentów, wywołanych przez zjawiska takie jak kaszel lub manewr ssania w pętli zamkniętej. Projekt odpowie na pytania: jakie są ograniczenia urządzenia Ventil i jego przydatność kliniczna w niezależnej wentylacji płuc respiratorem pracującym w trybach ciśnieniowych? W jaki sposób zaburzenia ciśnienia są przenoszone w układzie respirator-Ventil-pacjenci?

Zakres badań przewidzianych do realizacji przez Stypendystę/tkę:

 • tworzenie oprogramowania (Ventil, symulatory pacjenta),
 • pomoc w rozwoju sprzętu (Ventil, symulatory pacjenta),
 • przeprowadzanie symulacji i innych eksperymentów,
 • analiza i rozpowszechnianie wyników,

Kandydat/ka na stanowisko Stypendysty/tki, powinien/na spełniać następujące wymagania:

A. Wymagania:

- ukończone studia wyższe I lub II stopnia w dyscyplinie inżynieria biomedyczna, kierunkach pokrewnych: elektronika, informatyka, matematyka, fizyka.

Osoba zakwalifikowana do realizacji projektu musi spełniać którekolwiek z poniższych kryteriów:
- doktorant/ka w szkole doktorskiej
- student/ka studiów: drugiego stopnia lub ostatnich lat jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski.

B. Dorobek naukowy/zawodowy:
Dorobek naukowy i publikacyjny są dodatkowym atutem, ale nie jest wymagany

C. Doświadczenie:

 • Wymagana wiedza ogólna z zakresu inżynierii biomedycznej (mile widziana ale nie wymagana podstawowa wiedza o anatomii i fizjologii układu oddechowego),
 • Skrupulatność i dokładność,
 • Umiejętność planowania i wykonywania pracy w zespole.

D. Wymagania dodatkowe:
Znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie opracowań i publikacji naukowych oraz pisanie raportów badawczych w tym języku.

Kandydaci proszeni są o składanie następujących dokumentów:

 1. CV, list motywacyjny, odpisy dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.
 2. Prosimy o dopisanie oświadczenia kandydata o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby tego konkursu w postaci zapisu: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN z siedzibę przy ul. Księcia Trojdena 4, 02-109 Warszawa, w celach rekrutacyjnych. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. U. UE.L.2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r.). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji.
 3. Powyższe dokumenty mogą być złożone w wersji cyfrowej drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej w Dziale Kadr Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN; ul. Księcia Trojdena 4 w Warszawie.
 4. Kandydaci mogą być poproszeni o odbycie rozmowy z Komisją Konkursową.
 5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 21 kwietnia 2023 r.

 

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->