Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Tematy statutowe
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   

TEMAT: Ilościowe metody badań biomedycznych z wykorzystaniem techniki jądrowego rezonansu maganetycznego

Kierownik: Dr hab. inż. Piotr Bogorodzki, Prof. nadzw. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


CNS Lab to pierwszy w Polsce ośrodek naukowo-medyczny, umożliwiający prowadzenie badań z wykorzystaniem techniki spektroskopii rezonansu magnetycznego z hiperpolaryzacją.
Wielowymiarowa spektroskopia NMR należy do jednej z najważniejszych technik obrazowych w diagnostyce medycznej. Jednakże, w wielu zagadnieniach naukowych i klinicznych takich jak np. monitorowanie dynamiki szybkich procesów czy pomiary niskich stężeń atomowych‚ in vitro i in vivo zastosowanie NMR staje się niemożliwe ze względu na zbyt małą czułość. Badania prowadzone w CNS Lab dotyczą poznawania mechanizmów indukowania i utrzymywania wysokich stopni polaryzacji spinowej zwanej hiperpolaryzacją. Hiperpolaryzacja próbek stałych (13C, 29Si) pozwala na wzmocnienie ich sygnału NMR nawet o cztery rzędy wielkości. W CNS Lab istnieje możliwość realizacji badań rozwojowych i przemysłowych obejmujących choroby: nowotworowe, neurodegeneracyjne i otępienne, sercowo-naczyniowe oraz metaboliczne.

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->