Aktualności

O Instytucie

Misja i Władze

HR Excellence

Studia doktoranckie

Szkoły doktorskie

Stopnie naukowe

Działalność naukowa

Oferta Instytutu

MCB

Wydawnictwa

Biblioteka

Centrum Konferencyjne

Użyteczne linki

Pracownicy

Galeria

Dla mediów

Kontakt

Pomoc

Polityka prywatności

Praca i Staże
home 001 24px kontakt 001 24px  mail 004 24px bip text   

 Ogłoszenie o konkursie na stanowisko doktoranta – stypendysty
w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki
finansowanego w programie OPUS 14
(nr projektu 2017/27/B/ST7/00269)

 

Wyniki konkursu

 

Nazwa jednostki: Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk

Nazwa stanowiska: doktorant - stypendysta

Wymagania:

  • doktorant lub uczestnik studiów doktoranckich prowadzonych przez uprawnioną jednostkę organizacyjną uczelni, instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk, instytut badawczy lub międzynarodowy instytut naukowy działający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej utworzony na podstawie odrębnych przepisów albo uczestnik seminarium doktorskiego, który pracuje nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej,
  • znajomość / doświadczenie w zakresie technik laboratoryjnych, w tym dotyczących pracy w warunkach jałowych,
  • znajomość / doświadczenie w prowadzeniu analiz z wykorzystaniem techniki cytometrii przepływowej, real time PCR, testów ELISA,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiających studiowanie literatury fachowej oraz przygotowywanie manuskryptów publikacji i prezentację wyników w trakcie konferencji naukowych,
  • komunikatywność, odpowiedzialność, dokładność i umiejętność pracy w zespole,
  • motywacja, entuzjazm i chęć do prowadzenia badań naukowych.

Opis zadań:

W niniejszym projekcie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (OPUS 14; projekt nr 2017/27/B/ST7/00269) celem jest opracowanie modelu hybrydowego, bazującego na bioreaktorze kapilarnym własnej konstrukcji, do badania wpływu warunków hodowli na komórki śródbłonka. W ramach projektu opracowany model zostanie wykorzystany do określenia, w jakim stopniu poziom i wahania stężenia glukozy są czynnikami cytotoksycznymi i aktywującymi stres oksydacyjny w komórkach śródbłonka. Ponadto, zbadana zostanie efektywność stosowania antyoksydantów na redukcję stresu oksydacyjnego. Do zadań doktoranta-stypendysty należeć będzie:

  • izolacja komórek śródbłonka i mięśnia gładkiego z naczyń krwionośnych sznura pępowinowego,
  • hodowla, namnażanie, zamrażanie i bankowanie komórek śródbłonka,
  • przygotowywanie insertów z syntetycznymi membranami płaskimi oraz bioreaktorów z syntetycznymi membranami kapilarnymi do hodowali komórkowych,
  • badanie własności transportowych membran syntetycznych do hodowli komórkowych,
  • weryfikacja działania systemu hodowlanego opracowanego do hodowli komórek śródbłonka w warunkach przepływu medium hodowlanego,
  • prowadzenie hodowli komórek śródbłonka i mięśnia gładkiego w warunkach statycznych i dynamicznych,
  • przeprowadzanie analiz biochemicznych, cytometrycznych i immunologicznych oraz oceny metabolizmu hodowanych komórek,
  • opracowanie, analiza i interpretacja wyników uzyskanych w toku eksperymentów oraz przygotowywanie na ich podstawie publikacji naukowych i prezentacji na konferencjach naukowych.

Typ konkursu NCN: OPUS - ST

Termin składania ofert: 6 listopada 2018 r., 23:59

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 8 listopada 2018 r.

Forma składania ofert: poczta elektroniczna na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunki zatrudnienia: Praca w projekcie naukowym od listopada 2018 r. do lipca 2021 r.; wynagrodzenie w formie stypendium w kwocie 2600 zł miesięcznie.

Dodatkowe informacje: dodatkowych informacji na temat konkursu i projektu udziela dr hab. inż. Piotr Ładyżyński, prof. nadzw. (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenie powinno zawierać:

1)     Życiorys naukowy z opisem dotychczasowego doświadczenia, nabytych kompetencji (wraz z dokumentami potwierdzającymi), dotychczasowych osiągnięć naukowych, uzyskanych nagród i wyróżnień wynikających z prowadzonych badań, itp.

2)     List motywacyjny (opis zainteresowań naukowych).

3)    Dokument potwierdzający, że Zgłaszający jest doktorantem lub uczestnikiem studiów doktoranckich albo uczestnikiem seminarium doktorskiego, który pracuje nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej.

Rekrutacja może również obejmować rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniu 8 listopada 2018 r. w siedzibie Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Przystąpienie do konkursu (nadesłanie zgłoszenia) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu, w tym ogłoszenia jego wyników na stronie internetowej Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz realizacji projektu NCN OPUS 14 nr 2017/27/B/ST7/00269.

Data dodania ogłoszenia: 2018-10-25 18:53:03

MENU

POWER Och!DOK

HR Excellence


Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Telefon: (+48) 22 592 59 00;
Copyright(c) 2016 IBIB PAN
Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności
Deklaracja dostępności

-->